ژیمناستیک ریتمیک

دسته بندي : علوم انسانی » تربیت بدنی
عنوان: ژیمناستیک ریتمیک
قالب: Word
تعداد صفحات: 17
ژیمناستیک ریتمیک از گروه ورزش‌های است که ساختار حرکتی، هماهنگی پیچیده‌ای دارند.
با آهنگ وسایل دستی (طناب، توپ، روبان، حلقه، میل) نیروی زمینی به ابعاد 13× 13 متر اجرا می‌گردند مسابقات به دو روش انفرادی و گروهی برگزار می‌گردد.
با توجه به این که مسابقات و تمرینات در ژیمناستیک ریتمیک متد و وسایل ورزشی خود را دارد نیز احتیاج وافری به متدهای رشته‌های دیگری مثل موسیقی، رقص، ژونگلور (Jonglerie) و آکروباتیک دارد.
منشأ ژیمناستیک ریتمیک از حرکات مختلف بدنی و درست نگه داشتن حالت اندام‌ها ایجاد شده است. به این نظر که از حرکات استاندارد و فیکس جدا شده و با یک نوع حرکت الاستیک متناسب وضعیت بدن ایجاد گردد. در این نوع ورزش عقیده شخص و علاقه و خلاقیت مدنظر می‌باشد.
در سال 1950 معیارها در ورزش ژیمناستیک ریتمیک مشخص گردید. در 1962، F16 اولین کمیسیون ورزش های ژیمناستیک ریتمیک را افتتاح نمود و اولین مسابقات جام جهانی انفرادی در سال 1963 برگزار گردید و سرانجام در سال 1967 مسابقات جام جهانی گروهی نیز در این رشته انجام شده. مسابقات جهانی انفرادی به طور منظم در سال‌های فرد و گروهی در سال‌های زوج برگزار می‌گردد.
مسابقات ژیمناستیک ریتمیک مثل ژیمناستیک هنری در یک مرحله (شامل چندین مسابقه) برگزار می‌گردد، شرکت کنندگان با چهار وسیله دستی رقابت می‌کنند، از پنج وسیله دستی چهار تا هر دو سال از طرف F16 برای مسابقه تعیین می‌شوند.
دسته بندی: علوم انسانی » تربیت بدنی

تعداد مشاهده: 3194 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 17

حجم فایل:79 کیلوبایت

 قیمت: 5,100 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی: